Fallklandy Zagórz Reklama

Baner 7 Kamko

Walter baner

iamb4b728x90px

Baner 6 728x90px 1

ReklamaBanerBricoMarche2

Wyróżnione firmy

Kategoria: Firmy

Zabłotce 146, Sanok

Kategoria: Zdrowie

Traugutta 9, Sanok

W Lublinie produkowany będzie lek na COVID-19, chorobę wywołaną zakażeniem koronawirusem.

 Agencja Badań Medycznych podpisała umowę z Kliniką Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie – podał senator Grzegorz Czelej.

– Jako pierwsi na świecie mamy szanse opracować lek na bazie immunoglobulin swoistych i podać je jako pierwszym pacjentom w Lublinie – powiedział na konferencji prasowej w Lublinie senator Grzegorz Czelej.

Produkt leczniczy, zawierający immunoglobuliny (IGG), czyli przeciwciała do terapii w leczeniu osób chorych w wyniku zakażenia koronawirsuem SARS-CoV-2, wytworzy polska firma Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek. Lek powstanie na bazie osocza pobranego od osób, które były zakażone koronawirusem i wyzdrowiały.

Osocze od ozdrowieńców pobierają Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. – Centra Krwiodawstwa będą zbierać osocze od tych osób, które mają przeciwciała, także takich, które (zakażenie) łagodnie przeszły lub bezobjawowo – zaznaczył Czelej. Jak dodał, na potrzeby tego projektu osocze zostanie pobrane od ok. 230 osób, co ma dać około trzech tys. dawek leku.

 

Źródło: TVP

https://www.tvp.info/48172974/w-lublinie-rusza-produkcja-leku-na-covid19

Info Serwis RSS